Yandex Navigasyon İle Sık Kullanılanlar Her Yerde

Yandex’in Navigasyon ve Haritalar mobil uygulamasına gelen eşitleme (senkronizasyon) özelliği ile sık kullanılanlarınız her zaman elinizin altında olacak.

Yurt dışında uzun zamandır aktif olan Google Navigasyon’un ülkemizde olmayışını iyi değerlendiren Rusya kökenli arama motoru Yandex’in Navigasyon uygulaması olan Yandex.Navigasyon ülkemizde oldukça popüler oldu.

Bu kadar popüler olmasına ve bu kadar çok kullanılmasına rağmen neredeyse online navigasyonlarda temel olan bir özelliği şimdiye kadar bünyesinde barındırmıyordu.

Yandex.Navigasyon uygulamasında bir yeri sık kullanılanlara ya da Yandex.Navigasyon’un tabiri ile Yerlerim’e eklediğinizde bu ne desktop sürümündeki nede Yandex.Haritalar mobil uygulamasındaki hesabınıza eşitleniyordu. Hal böyle olunca uygulamayı kaldırıp tekrar yüklediğinizde tüm sık kullanılanlarınız kaybolmuş oluyordu.

Yeni gelen bu Yandex.Haritalar ve Yandex.Navigasyon güncellemesiyle birlikte ister navigasyon ister haritalar isterse de desktop sürümünden oluşturduğunuz sık kullanılanlar listesi tüm bu 3 ortamda da anlık olarak eşitleniyor ve hangisini kullanırsanız kullanın favorilerinizi bulmakta zorluk çekmiyorsunuz.

Bu bağlamda masaüstü Yandex.Haritalar’da gitmek istediğiniz yerleri favorilere ekleyip yoldayken de navigasyondan anında bulmak oldukça işe yarar olabiliyor.

Bir cevap yazın