Web Sitesi Sahipleri İçin En Etkili Dijital Reklam Mecraları

Offline’da birçok reklam biçimi denemiş olan firma sahipleri, sık sık sorduğu sorulardan biri de başka nerede reklam verebilir, kısa sürede nasıl daha fazla dönüşüm elde edebilirim? Bu soruların yanıtından bu makalemde sizlere bahsedeceğim. Sorumuzun cevabı çok net aslında, dijital pazarlama. Peki nedir bu dijital pazarlama? nerelerde reklam vermeli? Nasıl daha çok dönüşüm elde etmeli? Şuan en çok kullanılan dijital reklam mecralarından ve faydalarından bahsedeceğim. Tabi ki bunları da sizlere önem sırasına göre açıklayacağım. Ancak şunu belirtmek isterim ki eğer bahsettiğimiz reklam mecraları dışında (firma sahiplerinin yaptığı hataların başında gelir) reklam vermek firmanın ihtiyaçlarını karşılamayacaktır. Aslında çok net kaybetmek içten bile değildir. Siz kaybedenlerden olmayın! Bu makalede anlatılan reklam mecralarını iyi okuyun ve kazananlardan olun!

Peki nedir bu en çok kullanılan ve en iyi geliri elde etmemizi sağlayan reklam mecraları?

Reklamverenlerin aslında en çok kullandığı ve en çok geliri elde ettiği reklam mecrası Google Adwords reklamlarıdır. Pekala gelelim Google Adwords’ü açıklamaya. Nedir bu Adwords? Kullanmaya başlayınca neler değişir? Ne faydası olur? Başlayalım.

1- Google Adwords

İsminden de anlaşıldığı gibi Google arama motorunun reklamcılık ağıdır. Aşağıda ki görsellerde gördüğünüz tüm reklamları yönettiğimiz alandır. Google adwords sayesinde yapabileceğiniz reklam biçimleri ile başlayalım.

  • Arama ağı reklamcılığı
  • Görüntülü reklam ağı
  • Video reklamlar ( Truview Youtube)
  • PLA (Ürün Listeleme Reklamları)
  • Re-Marketing (Yeniden Pazarlama)
  • Truview for shopping (Youtube Ürün Listeleme)

Arama ağı reklamları sayesinde internet kullanıcılarının Google arama motorunda arattığı kelimelere reklam vererek çekici reklam metniniz ile o kullanıcıları sitenize çekip satış ya da bilgi almasını sağlayan reklam biçimidir. Burada yapılacak optimizasyonların ise öneminde ayrıca bahsedeceğim. Aşağıda ki resimde arama ağı reklamcılığında aratılan kelime ile çıkan reklamı kırmızı çerçeve içinde gösterdim. Bu reklamlar sayesinde doğrudan satışını hedeflediğiniz kitleye ulaşabilir, ürününüzü ya da hizmetinizi hızlıca pazarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın